Bugun...GALATASARAY'DA KAYYUM TEHLİKESİ

Tarih: 20-12-2017 11:10:57 + -


Galatasaray Başkanı Dursun Özbek'in 'Mayıs 2018' vurgusunun altında yatan gerçek: Kayyum tehlikesi.... Galatasaray Başkanı Dursun Özbek’in dünkü basın toplantısında sık sık “Mayıs 2018” ifadesini kullanması herkesin dikkatini çekti.


GALATASARAY'DA KAYYUM TEHLİKESİ

 

5 yıl üst üste zarar açıklamamak zorunda olan Galatasaray Sportif A.Ş., Mayıs 2018’de de zarar açıklarsa A Grubu hisse statüsünde imtiyaz ortadan kalkacak ve Sermaye Piyasası Kurulu (SPK), istediği kişileri Galatasaray Sportif A.Ş.’ye atama hakkına sahip olacak.

SPK’nın 6362 Sayılı Kanun’un 28. maddesi 2. bendine göre, 5 yıl üst üste zarar açıklayan halka açık ortaklıklarda, oy hakkına ve yönetim kurulunda temsil edilmeye ilişkin imtiyazlar sona eriyor.

Özbek de dün yaptığı açıklamalarda bu konuya vurgu yapıp “Halka açık şirketlerde 5 yıl üst üste zarar etmek bazı mahrumiyetler getiriyor. Mayıs 2018’de Sportif A.Ş.’nin istenildiği şekilde sonuç alma zorunluluğu var. Aday olanların taahhüt vermesi lazım. Ben veriyorum. Bu yürüyüşte destek verilmesi, huzur olması lazım” ifadelerini kullandı.

"BUNUN ADI BASKIN SEÇİMDİR"

“Bu karar sonrası insanlar, ‘Bu bir baskın seçim gibi oldu’ diye konuşuyorlar. ‘Gibi’ ifadesi fazla. Bunun adı baskın bir seçimdir. Futbol takımımızın iddiasının devam ettiği bir dönemde bu seçime gitmek, olası bir başarısızlığa da neden olabilir. Galatasaray çok fazla düşünülmüyor. Seçim kararı çok yanlış, Tudor’un gönderilmesi kararı ise çok geç alındı. Mayısta kampanya başlatıp, seçime gidilmesini istedik. O dönem seçim yapılır ve bu noktalara gelinmezdi. Bu kadar neden beklendi?” 

AHMET ÖZDOĞAN (SON BAŞKAN ADAYI)

"FEVKALADE RAHATSIZ OLDUM"

“Seçim kararnda fevkalade rahatsız oldum. Galatasaray’la ilgili çok önemli konuların tartışıldığı ortamda, son derece sürpriz bir kararla, oldukça sınırlı bir süre içerisinde seçime gidilmesi akıl alır gibi değil. Ciddiyetle bağdaşır tarafı yok. Koskoca Galatasaray Kulübü’nde, ‘Teknik direktör Tudor’u gönderdik, ayrıca olağanüstü genel kurul kararı da aldık’ şeklinde karar verilmemeli. Siz milyonlara hitap ediyorsunuz.
Kaynak: HABERTÜRK

Editör: İSMAİL PARİN

Bu haber 1118 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER SPOR Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
 1. Bebişler
 2. Yurdum İnsanı
 3. FANTASTİK
 4. ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Mayk hammer
  Mayk hammer
 • Mayk hammer İsmail
  resim yok
 • Osman Zeki Öner
  Osman Zeki Öner
 • Osmanlı
  Osmanlı
 • Kubat Ötme Bülbül
  Kubat Ötme Bülbül
 • Neşet Ertaş Evvelim Sen Oldun
  Neşet Ertaş Evvelim Sen Oldun
 1. Mayk hammer
 2. Mayk hammer İsmail
 3. Osman Zeki Öner
 4. Osmanlı
 5. Kubat Ötme Bülbül
 6. Neşet Ertaş Evvelim Sen Oldun
VİDEO GALERİ
YUKARI