Bugun...GÖNLÜNDEKİ CUMHURBAŞKANINI TARİF ETTİ

Tarih: 29-04-2018 03:09:49 + -


CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Habertürk TV 'ye konuştu. Ömer Topsakal'ın sorularını yanıtlayan Kılıçdaroğlu, partisinin nasıl bir cumhurbaşkanı adayı çıkaracağına dair de merak edilenleri cevapladı.


GÖNLÜNDEKİ CUMHURBAŞKANINI TARİF ETTİ

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Habertürk TV 'ye konuştu. Ömer Topsakal'ın sorularını yanıtlayan Kılıçdaroğlu, partisinin nasıl bir cumhurbaşkanı adayı çıkaracağına dair de merak edilenleri cevapladı.

Gül'ün sorumlu bir devlet adamı çerçevesinde açıklamalar yaptığını belirten Kılıçdaroğlu, Türkiye'nin bugün içinde bulunduğu durumu farklı cümlelerle dile getirdi...

Kılıçdaroğlu, Gül'ün liyakat ve özgürlükler vurgusunun altını çizdi.

CHP'nin cumhurbaşkanı adayı profiline değinen Kılıçdaroğlu, ''Cumhurbaşkanı adayının tarafsız olması lazım, cumhurbaşkanı adayının toplumun her kesimini kucaklaması lazım, 80 milyonun evet bu benim cumhurbaşkanımdır demesi lazım...'' şeklinde konuştu.

Aadayın CHP'li olup olmayacağına dair 'tarafsızlık' vurgusunun ardından ''gelecek kişi, ''ben Türkiye'nin sorunlarını çözecek kapasitedeyim'' diyecek, bir başarı hikayesi olacak'' dedi ve ''şöyle ifade edeyim, topluma güven veren birisi olacak...'' diye ekledi.

CHP lideri milletvekili seçimleri için ittifak temaslarının da olumlu ilerlediğini belirtti.

GÜL'ÜN AÇIKLAMASINA DAİR

Kayseri'de partisinin il başkanlarıyla bir araya gelen Kılıçdaroğlu, toplantının ardından basın mensuplarının 11'inci Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün açıklamalarına ilişkin sorusu üzerine, "Sayın Gül, geniş bir mutabakat olsaydı belli ilkeler çerçevesinde cumhurbaşkanı adayı olabileceğini söyledi. Yaptığı açıklamalar son derece değerli, son derece önemli." diye konuştu.

Kılıçdaroğlu, "Bu ülkeye hizmet etmiş, Cumhurbaşkanlığı yapmış birisinin kuvvetler ayrılığı ilkesine vurgu yapması, liyakata vurgu yapması, adalete vurgu yapması, şeffaflığa vurgu yapması son derece önemli. Türkiye'de bugün için olmayan ama olmasını arzu ettiğimiz değerlere vurgu yapıyor. O açıdan çok değerli ve önemli." ifadelerini kullandı.

 


CHP lideri Kılıçdaroğlu, daha sonra Kayseri'de bir düğüne katıldı.

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, cumhurbaşkanı adayı olacağı iddialarına ilişkin ''Adaylığım söz konusu değildir'' açıklaması yapmıştı ve AK Parti'den gelen bazı eleştirilerin saygı sınırlarını aştığını vurgulamıştı. 
Kaynak: habertürk

Editör: DOĞAN

Bu haber 230 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER SİYASET Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
 1. Bebişler
 2. Yurdum İnsanı
 3. FANTASTİK
 4. ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Mayk hammer
  Mayk hammer
 • Mayk hammer İsmail
  resim yok
 • Osman Zeki Öner
  Osman Zeki Öner
 • Osmanlı
  Osmanlı
 • Kubat Ötme Bülbül
  Kubat Ötme Bülbül
 • Neşet Ertaş Evvelim Sen Oldun
  Neşet Ertaş Evvelim Sen Oldun
 1. Mayk hammer
 2. Mayk hammer İsmail
 3. Osman Zeki Öner
 4. Osmanlı
 5. Kubat Ötme Bülbül
 6. Neşet Ertaş Evvelim Sen Oldun
VİDEO GALERİ
YUKARI