Bugun...İKİ FAŞİST PARTİYİ TARİHE GÖMÜN

Tarih: 24-12-2017 03:39:19 + -


Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Milletimizin kendilerine tanıdığı krediyi hoyratça harcayanların, CHP’nin oyuncağı olanların teröristler karşısında onurlu bir duruş sergileyemeyenlerin artık Kürt kardeşlerin nazarında hiçbir itibarının kalmadığına inanıyorum. 2019 seçimlerinde yoldaşları CHP ile beraber inşallah bunlarında siyasi ömürlerini doldurduklarına da şahit olacağız. Sizlerden ülkemizin başına karabasan gibi çöken bu iki faşist partiyi de layık oldukları yere, tarihin çöplüğüne yollamanızı bekliyorum” dedi.


İKİ FAŞİST PARTİYİ TARİHE GÖMÜN

AKP Genel Başkanı Erdoğan, Şırnak'ta partisinin İl kongresinde bir konuşma yaptı. Erdoğan, yaptığı konuşmada Kudüs sorunu ile ilgili Türkiye'nin Kudüs'ü “İşgalcilerin, eli kanlı katillerin insafına asla terk etmeyeceğiz” diyen Erdoğan, Kudüs'ün tarihi statüsünün bir emri vakiye kurban edilmesine kesinlikle rıza göstermeyeceklerini ifade etti.

ABD’nin veto ettiği Kudüs tasarısını Yemen'in desteği ile Birleşmiş Milletler Genel Kurulu'na taşıdıklarını ifade eden Erdoğan, genel kurulda yapılan oylamada Kudüs tasarısının 128 ülkenin oyu ile kabul edildiğini belirtti. “İsrail ve Amerikan yönetiminin oylama öncesi tehditleri hamdolsun hiçbir işe yaramadı” şeklinde konuşan Erdoğan, “Dolarlar bir işe yaramadı. Tehditler bir işe yaramadı. Ekonomik, askeri ve medya gücü ile korku imparatorluğu kuracaklarını düşünenler tarihlerinin en büyük diplomatik hezimetlerinden birini yaşadılar. Amerika ve İsrail bir kez daha nobran tavırlarından, hukuksuz adımlarından dolayı mahşeri vicdanda mahkum edildi. Birleşmiş Milletler üyesi ülkeler hak ve adaletten yana gerçekten takdire şayan bir tavır sergilediler. Dünya'da paranın satın alamayacağı değerlerinde bulunduğu son oylama ile herkes tarafından görülmüş oldu. Ben bu 128 ülkenin de tamamına şahsım, milletim adına teşekkür ediyorum” dedi.

“Terör örgütünün siyasi uzantılarının ne bu millete ne benim Kürt kardeşlerime ne de Şırnak'a verebilecek bir şeyleri olmadığı artık ayan beyan ortadadır” diyen AK Partili Erdoğan'ın konuşması şöyle devam etti:

“Bölücü örgüte müzahir parti daha önceki seçimlerde baskı ve tehdit ile elde ettiği oyları gitti eski Türkiye'nin faşist kafalı seçkinlerine peşkeş çekti. Bu parti demokrasinin imkanlarını kullanarak benim halkımı her platformda temsil etmek yerine gitti iradesini Kandil'deki terör baronlarına teslim etti. Böyle ki bu partinin demokrasi ve kalkınma mücadelesini meşru zeminde yürütmek yerine FETÖ dahil tüm şer odakları ile işbirliği yaptığını gördük. Belediye binalarının arka kapılarından aldıkları FETÖ'nün ele başları ile iktidarı devirmek için ne tür kumpaslar çevirdiklerine hep birlikte şahit olduk. Türkiye partisi olmak yerine Türkiye düşmanı, millet düşmanı çevrelerin koltuk değneği olanlarla bizim ne konuşacak sözümüz, ne yürüyecek yolumuz yoktur. Milletvekili dokunulmazlığını teröristleri kalkan olmak için kullanan belediye araçlarını teröristlere tahsis eden bir anlayışın Türkiye'ye verebileceği hiçbir şey bulunmadığı açıktır. Devletten gelen parayı Kandil'e gönderenlerle bizim yürüyecek yolumuz yoktur.

“SİZLERDEN BU İKİ FAŞİST PARTİYİ…”

Milletimizin kendilerine tanıdığı krediyi hoyratça harcayanların,  CHP'nin oyuncağı olanların teröristler karşısında onurlu bir duruş sergileyemeyenlerin artık Kürt kardeşlerin nazarında hiçbir itibarının kalmadığına inanıyorum.2019 seçimlerinde yoldaşları CHP ile beraber inşallah bunlarında siyasi ömürlerini doldurduklarına da şahit olacağız. Sizlerden ülkemizin başına karabasan gibi çöken bu iki faşist partiyi de layık oldukları yere, tarihin çöplüğüne yollamanızı bekliyorum. 2023 Türkiye'sinde bu anlayışların hiçbiri kendine hayat bulamayacaktır. Çünkü 2023 Türkiye'si demokrasi de ve ekonomi de sınıf atladığımız her bakımdan muhasır medeniyet seviyesinin üzerine çıktığımız bir Türkiye olacaktır.”
Kaynak: SÖZCÜ

Editör: İSMAİL PARİN

Bu haber 1383 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER SİYASET Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
 1. Bebişler
 2. Yurdum İnsanı
 3. FANTASTİK
 4. ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Mayk hammer
  Mayk hammer
 • Mayk hammer İsmail
  resim yok
 • Osman Zeki Öner
  Osman Zeki Öner
 • Osmanlı
  Osmanlı
 • Kubat Ötme Bülbül
  Kubat Ötme Bülbül
 • Neşet Ertaş Evvelim Sen Oldun
  Neşet Ertaş Evvelim Sen Oldun
 1. Mayk hammer
 2. Mayk hammer İsmail
 3. Osman Zeki Öner
 4. Osmanlı
 5. Kubat Ötme Bülbül
 6. Neşet Ertaş Evvelim Sen Oldun
VİDEO GALERİ
YUKARI