Bugun...KORKU DAĞLARI SARDI

Tarih: 23-12-2017 17:55:36 + -


“KORKU DAĞLARI SARDI” İddialı bir şekilde seçimlere gireceklerini ifade eden Akşener sözlerini şöyle tamamladı: “Türkiye’nin her gerçek problemine çare olacak program ve projeleriyle, İYİ Parti büyük bir sinerji yarattı ve maalesef korku dağları sardı, duman gibi sardı. Bir baktım, ittifaklar, bir baktım, bir baktım barajın indirilmesi konuşuluyor. Biz barajdan da, tek başına seçime girmekten de memnunuz. Allah’ın izni sizlerin teveccühüyle ilk seçimde hem Cumhurbaşkanlığını hem de iktidarı alacağız.” “CUMHURBAŞKANLIĞI SEÇİMİ 2019’A KALMAZ” İl teşkilatı önündeki açılış konuşmasının ardından teşkilat binasını ziyaret eden Meral Akşener, burada basın toplantısı düzenledi. Seçimlere yönelik bir soru üzerine Akşener şöyle konuştu: “Ben Cumhurbaşkanlığı seçiminin 2019’a kalmayacağını düşünüyorum. Erdoğan’ı iyi tanıyan bir siyasetçi olarak 15 temmuz 2018’de genel seçimlerle partili Cumhurbaşkanlığı seçiminin öne alınacağını düşünüyorum. Bu bir bilgi değil, öngörü yani bir okuma. Bakalım siyasi öngörülerim doğru çıkacak mı? Cumhurbaşkanlığı konusunda da çok iddialıyız. Görünen o ki bugüne kadar sayın Erdoğan rakiplerini kendisi seçti. Yani buna siyasi literatürde seçilmiş rakip denir. Seçilmiş rakip sistemini ortadan kaldıran İYİ Parti. Çünkü diğer muhalefet partilerinin Sayın Erdoğan tarafından tanzim edildiği süreç


KORKU DAĞLARI SARDI

 

 

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, parti yönetimi ile birlikte il teşkilatı açılışı için uçakla Sivas’a geldi. Kent girişinde partililer tarafından karşılanan Akşener, esnaf ziyaretlerinde bulundu. Akşener daha sonra tarihi Sivas Kongresi’nin yapıldığı Kongre Müzesi’ni ziyaret etti. Akşener burada, Atatürk’ün talimatıyla Milli Mücadele döneminde kurulan İrade-i Milliye Gazetesi’nin basıldığı matbaa önünde poz verdi. Çıkışta tarihi binanın merdivenlerinde kısa bir açıklama yapan Akşener, şöyle konuştu:”Sivas Kongresi’nin icra edildiği bu binayı tekrar gezmek gibi hep beraber bir şansa eriştik. Bu günler, Sivas Kongresi’nin yapıldığı bu binadaki o dönemi düşünüyorum da o günün Türkiye’si ile bugünün Türkiye’sini mukayese ettiğimiz zaman yoklukların var olduğu, uzun süren savaşların neticesinde Anadolu’da doğan her 2 çocuğun şehit olduğu bir Türkiye’den buralarda yapılan bu kongrelerle İstiklal Savaşı başlatılıp, o dönemde mandanın reddi ve istiklal azminin bütün yetkilerinin Türk milletinde olduğunun kararının alındığı bir önemli bina. Bize geçmişimizdeki gurur verici, hem de acı veren hadiseleri hatırlattı. Buradan çıkardığımız ders şudur: Türk büyüktür. Türk milleti inandığı yolda kesinlikle geriye dönmez, korkmadan yürür. Kendisine neye mal olacaksa olsun, o yürüyüşü sona erdirmez. Bugün Sivas’tayız. Yiğidolar’ın memleketindeyiz. Yiğidolar Cumhuriyet’in temellerinin atıldığı bu binanın merdivenlerinde kardeşlerimizle beraberiz. İyi ki Sivas’tayız. İyi ki Sivas var. İyi ki Yiğido kardeşlerim var. İyi ki Sivas Kongresi’nde alınan o kararlar hayata geçmiş. Tersini düşünmek bile istemiyorum. Bu kongreye katılan ve ebediyete göçmüş başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, herkesin ve benim kardeşim olan, yakın arkadaşım olan Muhsin Başkan’ın da ru“BÖYLE BİR TÜRKİYE SÜRDÜRÜLEMEZ”

Kalabalık arasındaki bir gence cebinde kaç lira olduğunu soran ve para olmadığı cevabını alan Akşener, şöyle konuştu: “20 yaşındaki gencin cebinde parası yok. Ama bir baltaya sap olamamış bir bakan çocuğunun evinde trilyonlar çıkıyor, 5 tane para sayma makinesi. Her şeyi anladım da bu para sayma makinesini anlayamadım. Sizin elleriniz nasırlı. Bakan çocuğu elleri pamuk. O paraları saysa eli şişer. O para sayma makineleri bu yüzden gerekiyor. Reza diye bir dolandırıcı. Dün Reza Bey kardeşimizdi. Bugün hain Reza. Reza Bey kardeşimiz açıklıyor savcıya; ‘Bakana ne kadar verdin?’ Adam diyor ki ’45 ya da 50 milyon dolar’. Hatırlayamadığı para 5 milyon euro. Ben hacim olarak o parayı hayal bile edemiyorum. 45 ya da 50 milyon euro. Böyle bir Türkiye sürdürülemez. Böyle soyulan bir Türkiye sürdürülemez.”

“BU TÜRKİYE’NİN DEĞİŞMESİ LAZIM”

Gençlerin umutlarının ortadan kalktığı, yanlış tercihlerle ekonominin sadece inşaata bağlandığı, üretimin, imalat sanayinin hiçbirine el sürülmediği, yanlış ekonomik politikalar ile dışa ve sıcak paraya bağımlı ve gençlerin iş bulamadığı bir ülke yaratıldığına dikkat çeken İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener  şunları söyledi: “Bu Türkiye’nin değişmesi lazım. Mutlaka üretim ekonomisine geçmesi lazım. Mutlaka sanayileşmesi lazım. Çocuklarına iş, aş sağlaması lazım. Bu ülke büyük bir ülke, bu millet büyük bir millet. Bu millet dün müstevlilere kafa tutmuş, Sivas’tan yola çıkmış istiklal mücadelesini kazanmış. Bu millet ‘Ya Allah Bismillah’ desin, yola çıksın, önünde kimse duramaz. Ama, kayırmacılığın olmadığı, benim-senin denilmediği sürece. FETÖ mücadelesi yapıyorlar. Benim FETÖ’cüm senin FETÖ’cün denilmediği, suç varsa adil şekilde yargılandığı, suçu olanın bedelini ödediğini, Ak Parti il başkanlıklarından kağıt getirmeden taşeron yanında bile işe giremeyen Türkiye’den, liyakat usulü ve gençlerimizin ferah bir şekilde müracaat ettikleri, k“KORKU DAĞLARI SARDI”

İddialı bir şekilde seçimlere gireceklerini ifade eden Akşener sözlerini şöyle tamamladı: “Türkiye’nin her gerçek problemine çare olacak program ve projeleriyle, İYİ Parti büyük bir sinerji yarattı ve maalesef korku dağları sardı, duman gibi sardı. Bir baktım, ittifaklar, bir baktım, bir baktım barajın indirilmesi konuşuluyor. Biz barajdan da, tek başına seçime girmekten de memnunuz. Allah’ın izni sizlerin teveccühüyle ilk seçimde hem Cumhurbaşkanlığını hem de iktidarı alacağız.”

“CUMHURBAŞKANLIĞI SEÇİMİ 2019’A KALMAZ”

İl teşkilatı önündeki açılış konuşmasının ardından teşkilat binasını ziyaret eden Meral Akşener, burada basın toplantısı düzenledi. Seçimlere yönelik bir soru üzerine Akşener şöyle konuştu: “Ben Cumhurbaşkanlığı seçiminin 2019’a kalmayacağını düşünüyorum. Erdoğan’ı iyi tanıyan bir siyasetçi olarak 15 temmuz 2018’de genel seçimlerle partili Cumhurbaşkanlığı seçiminin öne alınacağını düşünüyorum. Bu bir bilgi değil, öngörü yani bir okuma. Bakalım siyasi öngörülerim doğru çıkacak mı? Cumhurbaşkanlığı konusunda da çok iddialıyız. Görünen o ki bugüne kadar sayın Erdoğan rakiplerini kendisi seçti. Yani buna siyasi literatürde seçilmiş rakip denir. Seçilmiş rakip sistemini ortadan kaldıran İYİ Parti. Çünkü diğer muhalefet partilerinin Sayın Erdoğan tarafından tanzim edildiği süreç 

abiliyetleri varsa iş bulduğu, il başkanlıklarından kağıt getirmeden iş bulduğu bir Türkiye oluşturmak boynumuzun borcudur.

huna bir Fatiha istiyorum.”
Kaynak: SÖZCÜ

Editör: İSMAİL PARİN

Bu haber 1359 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER SİYASET Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
 1. Bebişler
 2. Yurdum İnsanı
 3. FANTASTİK
 4. ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Mayk hammer
  Mayk hammer
 • Mayk hammer İsmail
  resim yok
 • Osman Zeki Öner
  Osman Zeki Öner
 • Osmanlı
  Osmanlı
 • Kubat Ötme Bülbül
  Kubat Ötme Bülbül
 • Neşet Ertaş Evvelim Sen Oldun
  Neşet Ertaş Evvelim Sen Oldun
 1. Mayk hammer
 2. Mayk hammer İsmail
 3. Osman Zeki Öner
 4. Osmanlı
 5. Kubat Ötme Bülbül
 6. Neşet Ertaş Evvelim Sen Oldun
VİDEO GALERİ
YUKARI