Bugun...SAPIK ÖĞRETMENİN KİTABINI ENSAR BASMIŞ

Tarih: 29-12-2017 13:27:57 + -


Beden eğitimi dersine çıkan öğrencileri görünce tahrik olduğunu söyleyen imam hatip öğretmeni Ercan Harmancı'nın Ensar Vakfı Yayınları'ndan çıkan bir kitabı olduğu ve özgeçmişinde de ilginç ifadeler kullandığı ortaya çıktı.


SAPIK ÖĞRETMENİN KİTABINI ENSAR BASMIŞ

Konya’da beden eğitimi dersinde eşofman giyen kız öğrencileri görünce tahrik olduğunu söyleyen Ayşe Kemal İnanç Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde görev yapan Felsefe öğretmeni 44 yaşındaki Ercan Harmancı hakkında önceki gün soruşturma başlatılmıştı. Eğitim-Sen Konya Şube Başkanı Cebrail Bektaş’ın girişimleri sonucu ise soruşturma derinleştiridi ve Harmancı açığa alındı. Açığa alınan Harmancı’nın geçmişi de yeniden gündeme geldi.

 

CENNETE GİTMENİN KİTABINI YAZMIŞ

Sözcü'den Deniz Ayas'ın haberine göre Harmancı’nın, Ensar Vakfı Yayınlarından çıkan “Daniş Bir Cennet Delisi” isimli kitabı ve kitap için yazdığı özgeçmiş yazısı dikkat çekti. Bir adam, bir kadın, dört çocuk ve bir kedinin cennete olan yolculuğunu konu alan ve “İmanın nişanesi gibi altı kişiydiler. Kediyle beraber yedi. Gençler için twitter kıvamında bir irşad kitabı. Yeni nesil bir hidayet romanı.” şeklinde tanıtımı yapılan kitap kadar, Harmancı’nın kendi ağzından yazdığı özgeçmişi de dikkat çekti.

 

Harmancı kendisini şu sözlerle anlatıyor:

 

“Ailesi onu okula gitmesi için 8 yaşına kadar ikna edemedi. 1981 yılında zaten siz beni sevmiyorsunuz diye ağlaya ağlaya okula gitti. Dördüncü sınıfa geçtiğinde kitap okumanın keyfini keşfetti. 3 yılda bitmesi gereken lise eğitimi için 5 yılını ayırdı. Okuldaki hocaları şok yaşamasın diye ilk yıl üniversite sınavını bilerek kazanmadı. 1998 yılında sosyolog unvanını aldı, öğretmen oldu. Sıradışı birisi olduğu için alışılmış öğretmen kalıbına giremedi. 2008 yılında bir sınav mülakatında ‘Duydum ki içeriye gireni terletiyor muşsunuz ama ben biyolojik olarak terlemeye müsait değilim. Ne siz uğraşın ne de beni uğraştırın’ diye tek bir soru bile cevaplamadan tam puan aldı. Öğrenme ve sınav konusunda rüyasında gördüğü bilgi aktivasyon yoluyla öğrenme modelini dünyanın ilk bilgi aktivasyon uzmanı olarak kuramsallaştırma yolunda hızla ilerliyor…”

 

Harmancı’nın Ensar yayınlarından çıkan “Danis Bir Cennet Delisi” isimli kitabına ve ilginç özgeçmiş anlatımına da değinen Bektaş, “Öz geçmişini okuyanlarda, akli dengesinin yerinde olmadığı izlenimini uyandırıyor. Bu yönüyle de Milli Eğitim Müdürlüğü gerekeni yapmalı. Zaten nasıl bu zamana kadar görev yapmış anlamak mümkün değil. Çocuklarımızı bunun gibi adama nasıl emanet edebiliriz” diye konuştu.
Kaynak: ABC

Editör: İSMAİL PARİN

Bu haber 3230 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER GÜNCEL VE ASAYİŞ Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
 1. Bebişler
 2. Yurdum İnsanı
 3. FANTASTİK
 4. ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Mayk hammer
  Mayk hammer
 • Mayk hammer İsmail
  resim yok
 • Osman Zeki Öner
  Osman Zeki Öner
 • Osmanlı
  Osmanlı
 • Kubat Ötme Bülbül
  Kubat Ötme Bülbül
 • Neşet Ertaş Evvelim Sen Oldun
  Neşet Ertaş Evvelim Sen Oldun
 1. Mayk hammer
 2. Mayk hammer İsmail
 3. Osman Zeki Öner
 4. Osmanlı
 5. Kubat Ötme Bülbül
 6. Neşet Ertaş Evvelim Sen Oldun
VİDEO GALERİ
YUKARI