Bugun...TİME'NİN KAPAĞINDA BU SEFER KİM VAR?

Tarih: 07-12-2017 12:15:57 + -


Amerikan Time dergisi 2017’de “Yılın Kişisi” olarak uğradıkları cinsel taciz ve saldırıları anlatarak suskunluğunu bozan kadınları seçti


TİME'NİN KAPAĞINDA BU SEFER KİM VAR?

 

Amerikan Time dergisi "Yılın Kişisi"olarak günlük yaşamda karşılaştıkları cinsel tacize dikkat çekmek için "Suskunluğunu Bozan" kadınları seçti. Time dergisi tarafından bugün yapılan açıklamada, bu karara gerekçe olarak kadınların tacizlere karşı sessiz kalmayarak, çok kısa bir zamanda kültürel bir "devrime" neden olmaları gösterildi.

Hollywood'un ünlü film yapımcısı Harvey Weinstein hakkındaki cinsel taciz ve tecavüz suçlamalarının ardından ABD ve dünyanın bir çok ülkesinde sosyal medya üzerinden #MeToo (Ben de) kampanyası başlatılmıştı. Time dergisinin övgüye değer bulduğu "MeToo" kampanyasına dünya çapında milyonlarca kadın katılmıştı.

 

Kadınların cinsel taciz ve tecavüz konusundaki suskunluklarını bozması medya, siyaset ve iş dünyasında sarsıntı yaratmış, çok sayıda tanınmış ismin istifasına veya işini kaybetmesine yol açmıştı.

DW Türkçe'nin haberine göre, Time dergisinin son sayısının kapağında suskunluğu bozan kadınlar arasında bulunan aktris Ahsley Judd, şarkıcılar Taylor Swift ve Susan Fowler ile ulaşım şirketi Uber'in bir eski çalışanı yer alıyor.

2016'DA TRUMP SEÇİLMİŞTİ

Time Genel Yayın Yönetmeni Edward Felsenthal, derginin kapağında yer alan bu isimlerin yüzlerce kadın ile birlikte "60'lı yıllardan beri kültürdeki en hızlı değişimi sağladığını” belirtti. Cinsel taciz ve saldırılara yönelik "kolektif öfkenin” çok çabuk ve şoke edici bir şekilde etkisini gösterdiğini hatırlatan Felsenthal, neredeyse her gün bir şirket yöneticisini işini kaybettiğini, ünlü isimlerin utanç verici durumla karşı karşıya kaldığını ifade etti.

Dünyanın saygın siyaset ve ekonomi dergileri arasında gösterilen Time, 1927 yılından beri olumlu veya olumsuz şekilde gelişmeleri etkileyenleri, yılın kişisi olarak seçiyor. 2016'da yılın kişisi olarak Donald Trump seçilmişti
Kaynak: ODA TV

Editör: İSMAİL PARİN

Bu haber 536 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER DÜNYA Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
 1. Bebişler
 2. Yurdum İnsanı
 3. FANTASTİK
 4. ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Mayk hammer
  Mayk hammer
 • Mayk hammer İsmail
  resim yok
 • Osman Zeki Öner
  Osman Zeki Öner
 • Osmanlı
  Osmanlı
 • Kubat Ötme Bülbül
  Kubat Ötme Bülbül
 • Neşet Ertaş Evvelim Sen Oldun
  Neşet Ertaş Evvelim Sen Oldun
 1. Mayk hammer
 2. Mayk hammer İsmail
 3. Osman Zeki Öner
 4. Osmanlı
 5. Kubat Ötme Bülbül
 6. Neşet Ertaş Evvelim Sen Oldun
VİDEO GALERİ
YUKARI