Bugun...YİNE CHP'YE YÜKLENDİ

Tarih: 27-04-2018 19:17:14 + -


Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bu ülkede diktatör görmek isteyen bir gecede 15 milletvekiline, partisine, kamuoyuna hiçbir makul gerekçe göstermeden siyaset mühendisi ürünü yöntemlerle zorla parti değiştirenlere bakmalıdır." diye konuştu. Erdoğan'ın sözleri, "Aileme varan tehditler aldım" diyerek ve gözyaşları içinde istifa ettirilen Balıkesir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur ve istifa ettirilen diğer AKP'li başkanları hatırlattı.


YİNE CHP'YE YÜKLENDİ

AKP Genel Merkezi'nde Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı'nda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, muhalefeti eleştirerek, “Erken seçim kararında, o dar zamanda tüm istişare kanallarını harekete geçirdik” dedi.

"O açıklamayı yapmasaydım sırada 4-5 büyükşehir belediye başkanı daha..."

"DİKTATÖRLER BUNU YAPAR"

Genel başkan olarak görevinin milletin ortak çıkarlarına ve beklentilerine en uygun çözümleri bulmak olduğunu kaydeden Erdoğan, “Siz bakmayın bazılarının AK Parti’yi tek adamlıkla suçlamalarına. Bu ülkede diktatör görmek isteyen bir gecede 15 milletvekiline, partisine, kamuoyuna hiçbir makul gerekçe göstermeden siyaset mühendisi ürünü yöntemlerle zorla parti değiştirenlere bakmalıdır. 15 milletvekili, bunları millet seçti sen seçmedin, sen bunları ağlatarak kendi evinden kabul edemeyeceği bir yere gönderiyorsun. Diktatörler bunu yapar” diye konuştu.

AKP'Lİ BAŞKANLAR AĞLAYARAK İSTİFA ETTİRİLDİ

Erdoğan'ın sözleri üzerine sosyal medyada başta "Aileme varan tehditler alıyorum" diyerek ve gözyaşları içinde istifa eden AKP'li Balıkesir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur ve istifa eden diğer AKP'li başkanlar hatırlatıldı. Erdoğan'ın 'metal yorgunluğu' gerekçesi ile İstanbul, Ankara, Bursa ve Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanları ile Esenyurt belediye başkanı istifa ettirilmişti.
Kaynak: cumhuriyet

Editör: DOĞAN

Bu haber 205 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER SİYASET Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
 1. Bebişler
 2. Yurdum İnsanı
 3. FANTASTİK
 4. ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Mayk hammer
  Mayk hammer
 • Mayk hammer İsmail
  resim yok
 • Osman Zeki Öner
  Osman Zeki Öner
 • Osmanlı
  Osmanlı
 • Kubat Ötme Bülbül
  Kubat Ötme Bülbül
 • Neşet Ertaş Evvelim Sen Oldun
  Neşet Ertaş Evvelim Sen Oldun
 1. Mayk hammer
 2. Mayk hammer İsmail
 3. Osman Zeki Öner
 4. Osmanlı
 5. Kubat Ötme Bülbül
 6. Neşet Ertaş Evvelim Sen Oldun
VİDEO GALERİ
YUKARI